Havalı Yatak Fiyatları

Havalı Yatak Fiyatları

Havalı yataklar, hasta karyolasının üzerine konulan ayrı bir motor sistemi olan ve bası yarası (yatak yarası) engelleyici tıbbı ürünlerdir. Havalı yatak fiyatları, havalı yatağın basınç değişim süresi, yüksekliği, havalandırma sistemi, kılıfı, kumaş kalitesi ve pozisyonlaması ile ölçülmektedir. İnternet sitemizdeki havalı yatakların tümünü Havalı Yataklar adresinden yada Perpa Ticaret Merkezi'ndeki mağazamızdan inceleyebilir ve test edebilirsiniz.

Havalı yataklar temelde;

  • baklava tipi havalı yatak
  • boru tipi havalı yatak

olarak adlandırılsa da aslında gerçekten bası yarasını (yatak yarasını) engelleyen boru tipi havalı yataklardır ve fiyat karşılaştırması yaparken kendi kategorisinde yapılması gerekir. Aksi halde hasta yakınını yanıltıcı bilgiler ortaya çıkacaktır.

Şifa Yatak & Medikal olarak havalı yatak fiyatları sorusunun hastanın yatakta geçirdiği zaman, kilosu, vücudundaki bası yarası (yatak yarası) derecesi ya da tedbir amaçlı gibi kullanım şekli belirtilmeden cevaplanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Havalı yataklar hastanın vücut şeklini almadığı gibi kendi şeklini hastaya vererek aynı noktaya uygulanan basıncı minimuma indirip bası yarasının (yatak yarasının) engellenmesinde büyük rol oynar. Bu yüzden mobilya grubundaki visko yataklar gibi yumuşak olmasını beklememek gerekir. Çünkü yumuşak ve sert hücreler sürekli yer değiştirir ki hasta aynı noktaya sürekli yatmasın ve bası yarası (yatak yarası) oluşumunu engelleme etkisi olsun. Bazen su yatakları ile de karıştırılan havalı yataklarda ayrı bir motor sistemi olduğunu unutmamak lazım.

Tıbbi cihaz satış reklam ve tanıtım yönetmeliği gereğince havalı yatak fiyatları ve medikal ürünlerin fiyatlarının internet ortamında paylaşılması yasaklanmıştır. Hastanız için en uygun havalı yatağı öğrenmek veya havalı yatak fiyatları hakkında bilgi almak için mağazamıza gelebir veya telefon ile sipariş verebilirsiniz. Vakumlu halde paketlenmiş olduğu için seçtiğiniz ürünü kolayca yanınıza alıp götürebilirsiniz. Üzerindeki bağımsız boruları herhangi bir arıza yada delinme durumunda değişmeye müsattir. Bu da havalı yatağınızı çok uzun süreler kullanmanıza olanak sağlar. Tabi ki havalı yatak fiyatları ile kalitesi doğru orantılı olarak artmaktadır. Her havalı yatakta bu özelliği beklemek doğru olmaz. Ayrıca pozisyon veren yani hastayı sağ ve sola kaydıran havalı yataklarda sektördeki en pahalı ürünlerdir. Tamamen yatağa bağımlı ve hasta bakımında zorlanan kişilerin tercih ettiği bu model için sifayatakmedikal.net sitemizdeki  Pozisyon Veren Havalı Yatak linkini tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Ürünler