Hasta Yatağı Nedir?

Hasta Yatağı Nedir?

Bu makalemizde "Hasta Yatağı Nedir?" sorusunun cevabı olan hastaneden çıktıktan sonra tedavisine evde devam eden hastalar için hijyenik hasta yatağı ve hasta karyolası hakkında bilgiler vardır.

Günümüzde insanlar çok hızlı bir yaşam sürmektedir. İletişim çağının vermiş olduğu imkânlar, bu hızımızı belirleyen temel ögelerdir. Akıllı telefonlarla bu daha da ileriye gitti. Çoğu işimizi oturduğumuz yerden halletmekteyiz. Bu belki iyi bir gelişme olarak görülebilir ama insanı hareketsiz bırakarak aslında sağlığımızın bozulmasına ortam oluşturmaktadır. Bu hareketsiz yaşama bağlı olarak bir çok hastalık türemiştir.  

Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesi, tüm alanlarda hizmet kalitesinin yükselmesi sağlık sektörü de olumlu yönde etkilemiş her geçen gün hızla gelişen ve hizmet kalitesini artıran bir sektör haline gelmiştir. Daha birkaç yıl öncesine kadar özel hastanelere gidip tedavi imkânı bulamazken, bulsak bile boş hasta yatağı olmadığı için doktor tedaviye başlayamıyordu. Birçok hasta gerekli donanım ve ilaç olmadığı için tedavi olamıyor, randevu beklerken hayatın kaybedebiliyordu.

Şimdi normal ayaküstü geçecek bir rahatsızlıkta bile özel veya kamu hastanesi fark etmez gerekirse hemen yatış verebilmektedir. Sağlıkta oluşan bu gelişmeler ve teknolojik altyapılar hasta yatağı kalitesi ve konforunu da en üst seviyeye çıkarmıştır. Hem hastaların tedavi sürecini hızlandırması hemde hastanın ihtiyacı olan gerekli hijyenik ortamı sağlaması açısından hasta yatağı en önemli medikal ürünlerden biridir.

Elektrikli, motorlu ve asansörlü hasta yatağı modelleri hemen hemen her hastanede mevcuttur. Bu modeller hastanın yatarak geçirdiği vaktin kalitesini arttırır ve günlük ihtiyaçlarını kolayca gidermesini sağlar. Bunların yanında ABS kaplama aksesuarları bulunan hasta yatakları kolay silinebilir olması sebebiyle hijyen açısından hastaya ve hasta bakıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta yatağı gibi medikal ürünler satış ve kiralama hizmeti veren birçok firma vardır. Şifa Yatak & Medikal olarak internet sitemizde piyasadaki en kaliteli ürünleri sergilemekteyiz. Ürün sayfalarında detayları okuyarak yada 0(212) 210 30 34 numarasını arayarak ihtiyaç duyduğunuz medikal ürünler veya kafanıza takılan "Hasta Yatağı Nedir?" gibi sorular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul şehrinde Şişli ilçesindeki Perpa Ticaret Merkezi'nde bulunan mağazamızda ürünleri yerinde görüp tüm işlevlerini deneyebilirsiniz.

İlgili Ürünler