Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusuna cevap olarak hazırladığımız makale size hasta yatağı ve hasta karyolası satın alma yada kiralama işleminde yol gösterecektir. Hasta yatağı almadan önce bilinmesi gereken en önemli şey hasta yatağının tam olarak ne olduğudur. Size ne gibi olanaklar sağlayacağı hakkında bilgi almadan alacağınız hasta karyolası ve hasta yatağı daha sonra hayatınızda bir sorun haline gelebilir.

Hasta yatakları bilinenin aksine iki parçadan oluşur. Bilinen parça yataktır fakat hastaya rahatlık sağlayan, birçok konuda yardımcı olan karyoladır. Bu yüzden yataktan önce karyola önem taşımaktadır. Hasta karyolası alırken dikkat etmeniz gereken şey hasta karyolasının karyolasının fonksiyonlarıdır. Hasta karyolası hem hastaya yemek yeme, televizyon izleme, kitap okuma gibi olanaklar sağlar. Hem de bakıcınız hastanızla ilgilenirken hasta yatağındaki asansör sistemi ile yüksekliği kendine göre ayarlayarak işini kolaylaştırabilir.

Hastanedeki hasta yatakları genel olarak rahat değildir, bunun sebebi kullanılan yatağın kalitesidir. Bazı özel hastanelerde oldukça kaliteli hasta yatakları kullanılsa da büyük bir çoğunluğu kalitesi düşük olan yatakları tercih ederek ucuza kaçmaktadır.

Eğer evde bakım için hasta yatağı almayı düşünüyorsanız daha çok fonksiyona sahip karyola almalı ve daha rahat yataklar tercih etmelisiniz. Kullanılan yataklar hastanın rahatlığını etkilediği kadar bakım ve tedavi sürecini de olumlu etkileyecektir. Hastanın rahatlığını göz önünde bulundurarak hareket ettiğiniz takdirde çok daha olumlu sonuçlar alacaksınız. Sadece tedavi olarak da değil. Hastanızın rahatlığı ve memnuniyeti bakıcınıza da yansıyacaktır. Devamlı işini bırakan bakıcılar yüzünden site site gezip, eşe dosta haber salıp bakıcı aramanıza gerek kalmayacaktır.

Unutmamalısınız ki hasta yatağı ve hasta karyolası, hastanızın tedavi sürecinde oldukça etkili bir medikal üründür.

Hasta yatağı alırken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

  • Yan sanayi ürünler (Orijinal olmayan ürünler)
  • Sertlik derecesi
  • Kullanılan profillerin 30*40 mm. olması
  • Hasta Karyolasının manuel değil motorlu sistem olması
  • Motor gücünün hastanın kilosu gibi etkenlere bakarak uygun seçilmesi
  • Tekerleklerin hasta karyolasını hareket ettirme ihtiyacına uygun özellikte olması
  • Hasta karyolasının dış kasasının hangi maddeden olduğu ve kullanılan boyanın kalitesi

Bu yazımızda Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi için 0(212) 210 30 34 numarasından bizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz veya İstanbul şehrinin Şişli ilçesindeki Perpa mağazamıza gelerek ürünleri inceleyebilir ve test edebilirsiniz.

İlgili Ürünler