4 Motorlu Hasta Yatakları

4 Motorlu Hasta Yatakları

Dört motorlu hasta yatakları bu kategorideki en üst düzey ürünlerdir. Gelişmiş hastanelerin tümünde kullanılan bu ürünler hızla ev tipi hasta yatakları olarakta kullanılmaya başlanmıştır. Hasta karyolası sırt, ayak ve yerden yükseklik ayarını yapmaya ilave olarak trendelenburg dediğimiz çapraz kalkma hareketini de gerçekleştirmektedir. Kullanılan üst düzey 4 adet sessiz motorlu ile gerçek bir konfor sunmaktadır. Profesyonel hasta bakımını sağlamak için bu medikal yataklar fizik tedavi sürecinin vazgeçilmez ürünleridir. Başlıca iki çeşit ürün vardır.

Ahşap kaplamalı veya medikal plastik kaplamalı iki üründe dört motorlu hasta yatağıdır. Dış görünüşleri itibari ile ev tip veya hastane tipi olarak adlandırılsa da bir çok hastanede ahşap veya bir çok evde medikal plastik kaplamalı dört motorlu hasta yatağı kullanılmaktadır. Sonuç olarak özellikleri aynı olduğu için tercih sebebi tamamen dış tasarımlarıdır. Tabi medikal plastik kaplamalı olanlarda yan korkuluları ayrı ayrı hareket ederken ahşap olanlarda yan korkulular boydan boya komple inip kalkmaktadır.

4 motorlu ve 3 motorlu hasta yatakları arasındaki farklar

Dört motorlu hasta yatakları ile üç motorlu hasta yatakları arasındaki temel fark asansör uygulamasını yapan motor sayısının bir yerine iki adet olmasıdır. Bu sayede hem 180 kiloya kadar güvenli kullanım sağlar hem de yükselip alçalma ya da yan oturma pozisyonlarında esneme, sallanma yapmaz. Tabi ki trendelenburg ve ters trendelenburg dediğimiz çapraz yükselip alçalma hareketi de ilave bir teknik özelliktir. Motorları daha az yorulması sebebi ile kullanım süreleri de daha uzundur.

İnternet sitemizdeki blog sayfasından diğer hasta yatakları makalelerimize ulaşıp daha detaylı inceleme yapabilirsiniz. Dört motorlu hasta yatakları ev için kullanılacağı zaman hemşire paneli, pedallı kontrol ünitesi ve alt şase ABS kaplaması olmadan daha ekonomik olarak satılmaktadır. Bu sayede her geçen gün evlerde kullanımı artmaktadır. Sizin de bir gün hasta yatağına ihtiyacınız olursa dört motorlu hasta yataklarını incelemeden hasta yatağı almamanızı tavsiye ederim. Fiyatını fazlası ile hak eden bir yatak olup büyük hastanelerin tümünde kullanılması da bunun bir kanıtıdır diye düşünüyorum. Tabi ki karar yine sizin. Sonuçta hasta yatakları içinde fiyatı en yüksek ve en kaliteli olan modellerdir.

İlgili Ürünler